Sağlık Problemi Yaşayan Adayların Dikkatine

slide background

Meü


ÖSYM SINAVLARI ÖNCESİ

SAĞLIK PROBLEMİ YAŞAYAN ADAYLARIN DİKKATİNE !!

 

Başvuru işlemleri tamamlandıktan (Sınav tarihinden bir gün öncesi dahil) ve sınav giriş belgeleri basıldıktan sonra herhangi bir engel yada sağlık sorunu yaşayan, oluşan veya sağlık sorunu nedeni ile özel bir gereksinime ihtiyacı olan adaylar (sınavda okuyucu/işaretleyici yardımı talep etmeseler bile), mazeretleri ne olursa olsun “Engelli Salonu” dışında üzerlerinde/ yanlarında SARGI, ALÇI, ATEL, KOLTUK DEĞNEĞİ, OTURMA SİMİDİ, İLAÇ, EK GIDA vb. ile SINAVA GİREMEZLER.

 

Sınav günü bu durumda olacağı bir üniversite veya devlet hastanesinden alınacak sağlık kurulu raporunda belirtilen ve sağlık kurulu raporunu dilekçe ekinde, sınavın yapılacağı hafta içerisinde “ÖSYM Engelli Adaylar Daire Başkanlığı (EADB) 06800 Bilkent/ANKARA” adresine ulaştıran ve sağlık kurulu raporları kabul edilen adaylar, engel/sağlık durumları göz önünde tutularak “Engelli Salonlarında” sınava alınacaklardır.

 

Sınavın yapılacağı günün gecesinde dahi sağlık sorunu yaşayan adaylar ivedi olarak ÖSYM Engelli Adaylar Daire Başkanlığı ile telefon, faks veya posta ile irtibata geçmeli, durumlarını ifade etmeli ve sınava girebilmek için gerekli onayları almak zorundadırlar.


Normal sınav salonlarına bir aday, Sınav giriş belgesi, Geçerli kimlik belgesi (Ehliyet gecerli değildir) ve etiketi çıkartılmış bir su ile sınava girebilir. Bunların dışında aday üzerinde alçı sargı, ilaç vb. ile KESİNLİKE SINAVA GİREMEZLER.

Adayların dikkatine duyrulur.    


  • 2018-07-03 10:24:59
  • 295

Actual Announcements